25 sep släpps nya kollektionen Scandinavian Maximalism
25 sep släpps Jessica Jämtings nya kollektion Scandinavian Maximalism – en färgsprakande hyllning till naturen och växterna i våra nordliga breddgrader. Men också med inspiration från medelhavet och färgexplosioner. Kollektionen omfattar nya posters, textilier och designprodukter som tygkassar och anteckningsböcker. Skrolla ner för att se allt nytt! <3
Nya kuddar i flera olika mönster och motiv släpps 25 sep.
Få en goodiebag värd 600 kr
Fem första kunderna som handlar över 1000 kr den 25 sep får en goodiebag med designprodukter från Jessica Jämting värd 600kr på köpet.
Anteckningsblock i Vildvuxen-mönster släpps 25 sep.
Bananposter släpps 25 sep.
Ny kollektionen inspirerad av Norden
Jessica Jämtings nya kollektionen kännetecknas av uttrycksfull färgglädje, mönster och känsloexplosioner. Den bjuder in betraktaren att uppleva en skandinavisk natur i överflöd – på ett sätt som känns både samtida och tidlöst.
Nya tygkassar släpps 25 sep.